Pazarlama Sorumlusu - VALF SANAYİİ A.Ş. (manisa)

CV gönderirken dosya isminde türkçe karakter, boşluk ve özel karakter olmayacak şekilde gönderilmelidir.

VALF SANAYİİ A.Ş. - Üretim
VALF Sanayii A.Ş. E.C.A. markası ile ilk üretime 1957 yılında E.C.A Presdöküm Sanayii içinde başladı. 1960’lı yılların sonu itibariyle E.C.A. valflerinin ünü tüm Türkiye’ye yayılmış ve marka, sektörün lideri olmuştu.
 
ELGİNKAN TOPLULUĞU  bu şöhretle birlikte ortaya çıkan hızlı talep artışına cevap verebilmek için 1970 yılında VALF A.Ş.’yi kurdu.
 
Manisa’da kurulan ilk fabrika olan ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 4.380 m²’lik arsa üzerinde 1970’te inşa edilen fabrikada ilk üretim,28 kişilik kadroyla yapılmıştı. Bugün VALF Sanayii A.Ş. bünyesinde 545 kişi çalışıyor ve 25.100 m²’lik tesiste yaklaşık 5 bin çeşit su ve gaz armatürlerinin imalatı yapılıyor.
 
VALF Sanayii A.Ş.’de tüm faaliyetler kalite odaklı olarak sürdürülüyor. Geniş ürün yelpazesi ve yüksek üretim kapasitesiyle, yurtiçi ve yurtdışı pazarların kaliteli valf talebine hizmet eden şirket, sürekli gelişme prensibinden hareketle sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyor. VALF Sanayii A.Ş., kalitenin, kalıcı bir dünya şirketi olmak isteyen firmaların en önemli rekabet silahı olduğuna inanıyor. Bu doğrultuda tasarımdan başlayarak; satın alma, üretim, pazarlama, satış ve sevkiyat süreçlerinin tümü müşteri memnuniyetine odaklanıyor. Kuşkusuz ki bugün E.C.A. markasının sahip olduğu kaliteli ürün imajında, VALF Sanayii A.Ş. ürünlerinin önemli bir katkısı bulunuyor.
 
VALF Sanayii A.Ş. Avrupa Birliği direktifleri kapsamına giren ürünleri için CE Belgesi almanın yanı sıra ilgili Türk standartları doğrultusunda aldığı TSE ve TSEK belgeleri ile kalitesini tescilliyor. Ayrıca dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin tercihini dikkate alarak ihraç ettiği ürünleri, ilgili yabancı standartlar doğrultusunda belgelendiriyor.
 
Bu belgelerin başlıca şöyle: KIWA (Hollanda), UL (Amerika Birleşik Devletleri), VDE (Almanya), GOST-R (Rusya), ukr-SEPRO.(Ukrayna),TUV(Almanya), IMQ(İtalya), ICIM (İtalya), DVGW(Almanya).
VALF Sanayii A.Ş. bu belgelerle desteklenen pazarlama stratejileri sonucunda; başta ABD, Hollanda, İngiltere, İsrail, Romanya, Belçika, Almanya, Yunanistan, Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya valf ihraç ediyor.
 
1994 yılından beri TS ISO EN 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesine’ ne sahip olan firma ürün yapısında kullanılan malzemelerden, üretim araç ve metotlarının hepsinde çevre ve insan sağlığını da gözetiyor. Şirket, sahip olduğu bu bilinci, Mayıs 2004’te aldığı TS ISO EN 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile bir adım daha ileriye taşıyarak yaşadığı çevreye karşı sorumluluklarını somutlaştırdı. VALF Sanayii A.Ş., bir yandan da varlığının dayanağı olarak gördüğü çalışanlarını sürekli eğiterek değişime ve gelişmelere her an hazırlıklı hale getirmeye çalışıyor. Personelinin sağlık ve güvenliği için gereken özeni gösteriyor, tüm faaliyetlerin risklerini değerlendiriyor ve güvenli çalışma için önlemler alıyor. Nisan 2007’de alınan OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi de bu konudaki çalışmaların tescili niteliğindedir.
 
40 yılı aşan deneyimi, bilgisi ve uzman kadrosuyla VALF Sanayii A.Ş. sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da sektörün önde gelen üreticilerinden biri olmayı hedefliyor. Orta ve uzun vadeli hedef ve stratejilerini de bu vizyon doğrultusunda belirliyor, kapasite arttırma, yenileme ve modernizasyon yatırımlarını hedef pazar ve ürünlere yönelik olarak gerçekleştiriyor. Şirket, önümüzdeki 10 yılda yüzde 9-10 yıllık ciro büyüme ile cirosunu üç kat büyütmek ve üretimdeki ihracat payını yüzde 40’lardan yüzde 60’lara çıkarmak hedefi doğrultusunda faaliyet gösteriyor. 
 
‘Ebedi bir dünya şirketi’, rekabet kabiliyetinin yüksekliği, değişime ve gelişime açık olunması gibi olmazsa olmaz temel şartları içeriyor. Bu bağlamda VALF, teknolojiyi yakından takip ederek modernizasyon ve otomasyon yatırımları yapıyor.
 
Yenilikçilik kavramı, VALF Sanayii A.Ş. ‘de kurum kültürü bilgi birikimi, insan kaynakları, müşteri odaklılık gibi değerlerle birleşerek rakipleri arasında öne çıkılmasında en büyük etken oluyor. Kurulduğu günden itibaren sürekli yenilikçi anlayışıyla ürün ve hizmet sunup sektörde en fazla ürün çeşitliliğine sahip üretici konumuna gelen VALF, bugün yalnızca su tesisat sektöründe değil, aynı zamanda LPG, doğalgaz, ısıtma ve soğutma sektörleriyle sanayiye yönelik ara ürünlerle de birçok kanala aynı anlayışla hizmet sunuyor. VALF Sanayii A.Ş.  bu güçlü yapısıyla kalıcı bir dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Pazarlama Sorumlusu

manisa

02.12.2021

İş Tanımı


 • Stratejik ve Operasyonel anlamda pazarlama faaliyetlerini yürütmek ve organize etmek,
 • Satış hedefleri doğrultusunda, satışa destek olacak iletişim faaliyetlerini ‘’bütünleşik’’ bir anlayışla sahada uygulamak,
 • Şirketin mevcut/yeni ürün hizmetlerinin tüketici tarafında da hangi değeri üreteceğini ve bunu nasıl cazip bir teklife dönüştüreceğini planlayarak, ARGE ve Planlama departmanı ile fiyat oluşturma çalışmalarına yardımcı olmak,
 • Pazar araştırması ve analizi yapmak, fırsatları işe dönüştürebilmek,
 • Şirketin müşteri portföyü genişletme, karlılık artırma çalışmalarını, stratejik olarak planlamak ve gerçekleştirmek,
 • Yurt içi ve Yurt dışı araştırma- geliştirme faaliyetleri ile uygun sektör, ürün, portföy analizlerini yapmak ve proje halinde üst yönetime sunmak,
 • Yeni mamullerle ilgili Pazar araştırması yapmak,
 • Tüm satış kanallarına yönelik müşteri memnuniyet anketlerini yapmak, değerlendirmek, raporlamak,
 • Potansiyel müşteriler/pazar/sektör ve iş olanaklarının tespit edilmesi ve araştırmasını gerçekleştirmek,
 • Teklif verilecek projeler/çalışmalar için Makro ve Mikro Risk Analizlerini gerçekleştirmek, Pazar, fiyat ve tüketici analizleri hazırlamak ve bu alanda hazırlanmış analizleri inceleyerek strateji geliştirmek ve şirketin büyümesi ve rekabet gücünü arttırması için yönetimle bilgi alış-verişinde bulunmak,
 • Fuar, seminer, bayi toplantısı, Mamul eğitim seminerleri vb. gibi organizasyonlar düzenlemek ya da katılmak,
 • Fiyat listesi, Katalog, Broşür, stant, pano vb. gibi satış destek faaliyetlerini organize etmek
 • Gerekli hallerde Müşteri şikayetlerine yönelik Kalite Kontrol bölümü ile ziyaret vb. gibi faaliyetlerde bulunmak,
 • İnternet sitesi vb. gibi iletişim mecralarını Holding ile koordineli yönetmek,
 • Bağlı olduğu yetkililere periyodik raporlama yapmak,
 • Holding ve Topluluk Şirketlerinin aldığı topluluk genelinde uygulanan kararlara uymak 

Aranan Nitelikler


Makine, Endüstri, Metalürji, Doğalgaz, İnşaat ve İşletme Mühendisliği bölümlerinden mezun ya da Pazarlama, Dış Ticaret, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler vb. gibi üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun adaylar (Isıtma-soğutma tesisat sektöründe proje/uygulama/satış/pazarlama konularında min. 2 yıl iş deneyimi olmak kaydı ile diğer 4 yıllık üniversite bölüm mezunları)
 • Yoğun iş temposunda çalışabilecek, analitik düşünce yapısına sahip ve gelişmeye açık olmak,
 • Isıtma/soğutma/doğalgaz/LPG/yangın tesisatları ile beyaz eşya ve LPG tüp sanayi konularında satış/pazarlama/faaliyeti yürütebilecek teknik bilgiye sahip olmak ya da gelişime açık olmak,
 • Sahada çalışmayı tercih edecek, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak,
 • Takım çalışmasına uygun, inisiyatif alabilen, iletişim yeteneği güçlü ve hedef odaklı olmak,
 • İyi derecede İngilizce bilmek,
 • Seyahat engeli olmayan,
 • MS Office Programlarını çok iyi düzeyde kullanmak ve şirketin Kurumsal kaynak planlaması sistemleri SAP kullanabilmek/öğrenebilmek
 • Aktif olarak araç kullanabilmek (B sınıfı)
 • Askerliğini yapmış,
 • Manisa veya İzmir’de ikamet eden/edebilecek
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
Çalışma Yeri: manisa
Deneyim Süresi: 1 - 3
Son Başvuru Tarihi: 02.12.2022