Çalışma Koşulları ve Ödüllendirme

Çalışma Koşulları ve Ödüllendirme

Çalışma Koşulları ve Ödüllendirme

Elginkan Topluluğu’nda  ortak bir kademe yapısı ile yönetilen, işin içeriğine dayalı bir ücretlendirme sistemi kullanılır. Bu sistemde iş değerlendirme yöntemi ile işler eşit, rekabetçi ve piyasa ile uyumlu ücret politikası oluşturulması amaçlanmakta; ücretlendirme uygulamaları belirlenirken yıllık piyasa ücret araştırmaları da kullanılmaktadır. İşin içeriği ve çalışanın performansına bağlı belirlenen ücret artışları yılda bir kez gerçekleştirilmektedir.

Tüm çalışanlarımız yılda 4 maaş prim ve bayram ikramiyeleri almaktadırlar.

Her çalışma yılını dolduran personel  izin ikramiyesi almayı hak ederler.

Yemek hizmeti  anlaşmalı firmalar tarafından verilir.

Uzman üstü kadrolarımız için check-up uygulaması ve özel sağlık sigortası mevcuttur.

Topluluğumuza bağlı Sigorta şirketimiz Elper A.Ş.sayesinde, tüm çalışanlarımız, kendileri, eş ve çocukları için indirimli özel sağlık sigortası satın alabilir ve  diğer tüm sigorta hizmetlerden indirimli  ve taksitli olarak yararlanabilirler.

Deneme süresi sonunda çalışanların talep etmeleri halinde, ElKoop’a üye olabilir ve bu sayede personele kredi desteği alabilir.

Personelin motivasyonunu arttırmak ve kurumsal iletişimi güçlendirmek için çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlenir.

Kıdem Ödülleri

Topluluğumuz çalışanları 10, 20, 30 ve 35. çalışma yıllarında Berat ve Gümüş Tabak almaya hak kazanırlar. Bu ödüller her yıl Mart ayında küçük bir törenle kutlanarak, Şirket Müdürleri tarafından takdim edilir.

Ayrıca 20,30 ve 35. yılını doldurmuş çalışanlarımıza, kıdemlerine göre oranla maaş ikramiyesi de verilir.