Muhasebe Memuru - Elba Basınçlı Döküm Sanayii A.Ş. Odöksan Osmaneli Şubesi (Bilecik )

CV gönderirken dosya isminde türkçe karakter, boşluk ve özel karakter olmayacak şekilde gönderilmelidir.

Elba Basınçlı Döküm Sanayii A.Ş. Odöksan Osmaneli Şubesi - Holding Şirketler Grubu

ODÖKSAN Elginkan Topluluğu'na bağlı olan ve merkezi Manisa’da bulunan Elba A.Ş.’nin Osmaneli Şubesi olarak Adapazarı-Bilecik karayolu üzerinde Bilecik'e 30 km uzaklıktaki Osmaneli faaliyet göstermektedir.

1973 yılında kurulan ODÖKSAN'da dökme demir mamuller ve yarı mamuller üretilmektedir. Ana üretim mamulleri;Otomotiv sektörü için dinamik sönümleyiciler, volan, kasnak, fren diski, kampana, hidrolik fren merkezi, fren mafsalı ve muhtelif çeşitli parçalar imal edilebilmektedir,ayrıca emayeli pik döküm küvet, pik döküm radyatör, eviye, kazan dilimleri ve soba parçalarıdır. Döküm çeşitleri ise GJL-150, GJL-200, GJL-250,GJL-300,EN-GJS-400, EN-GJS-500, EN-GJS-600 ve özel istek üzerine alaşımlı parçalardır.

Toplam 110 bin m² açık, 40 bin m² kapalı alana kurulmuş olan fabrika; metal ergitme, çeşitli kalıplama ve döküm hatları, kum hazırlama birimleri, maçahane, temizleme birimleri, tamamlama ve montaj birimleri, emaye hazırlama ve emayeleme üniteleri ile entegre bir tesistir.

1976 yılında toplam 1250 ton (yaklaşık 50 bin m² radyatör) ile üretime başlanmış ve buna 1982 yılında emayeli pik döküm küvet imalatı eklenmiştir. Bugünkü yıllık ergitme kapasitesi 40 bin tona ulaşmıştır. Halen 1 milyon m² radyatör, 150 bin adet emayeli pik döküm küvet ve 12 bin ton parça dökümü yapabilmekte ve yaklaşık 350 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Üretimlerimiz gelişmiş PLC kontrollü, hidrolik sıkıştırmalı kalıplama hatlarımız ve sahip olduğumuz makine parkında bilgisayar desteği ile güvenilir, hassas ve hızlı bir şekilde yapılmakta ve değişen teknolojilere uygun olarak geliştirilmektedir. Modern ekipman ve tecrübeli personelimiz ile hedefimiz; asla mevcut sistemle yetinmeyerek sürekli yatırımlarla daha kaliteli, daha hızlı, daha ucuz üretim gerçekleştirmektir.

Tesis, mevcut ileri teknoloji ve otomasyonu ile kendi ürünlerini nihai işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Yurtiçi satışlarının yani sıra nihai ürün olarak otomotiv, iş makinesi, tarım makineleri parçaları, ve benzeri birçok sektöre döküm parça ihracatı yapılmaktadır. Ayrıca emayeli pik döküm küvet ve pik döküm radyatör ihracatı mevcuttur.  İhraç yapılan ülkeler arasında başta Almanya, İngiltere, İtalya, Polonya, Macaristan, Amerika, Rusya, Tunus, Ürdün, Ukrayna, Mısır bulunmaktadır.

Muhasebe Memuru

Bilecik

28.05.2021

İş Tanımı


Türkiye'nin en büyük gruplarından Elginkan Topluluğu Şirketlerinden olan ELBA BASINÇLI DÖKÜM SANAYİİ A.Ş. ODÖKSAN OSMANELİ Şubesinde Muhasebe Memuru olarak  görev yapacak aday arayışımız bulunmaktadır.

Aranan Nitelikler


 • Üniversitelerin İİBF İşletme, İktisat, Maliye vb. bölümlerinden mezun,
 • Tercihen en az 2 yıl tecrübeli,SAP programını kullanmayı bilen,
 • Yasal Mevzuat bilgisine sahip,
 • Finansal raporlama konularına hakim,
 • TFRS (UFRS) konusunda bilgili,
 • MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, analitik düşünebilen, takipçi, sistemli ve pratik çalışabilen,
 • Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,
 • Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,
 • Bilecik-Osmaneli’de ikamet eden – edebilecek,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
Çalışma Yeri: Bilecik
Deneyim Süresi: 2 - 5
Son Başvuru Tarihi: 20.12.2022