İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Mühendisi - Elba Basınçlı Döküm Sanayii A.Ş. Odöksan Osmaneli Şubesi (Bilecik )

CV gönderirken dosya isminde türkçe karakter, boşluk ve özel karakter olmayacak şekilde gönderilmelidir.

Elba Basınçlı Döküm Sanayii A.Ş. Odöksan Osmaneli Şubesi - Holding Şirketler Grubu

ODÖKSAN Elginkan Topluluğu'na bağlı olan ve merkezi Manisa’da bulunan Elba A.Ş.’nin Osmaneli Şubesi olarak Adapazarı-Bilecik karayolu üzerinde Bilecik'e 30 km uzaklıktaki Osmaneli faaliyet göstermektedir.

1973 yılında kurulan ODÖKSAN'da dökme demir mamuller ve yarı mamuller üretilmektedir. Ana üretim mamulleri;Otomotiv sektörü için dinamik sönümleyiciler, volan, kasnak, fren diski, kampana, hidrolik fren merkezi, fren mafsalı ve muhtelif çeşitli parçalar imal edilebilmektedir,ayrıca emayeli pik döküm küvet, pik döküm radyatör, eviye, kazan dilimleri ve soba parçalarıdır. Döküm çeşitleri ise GJL-150, GJL-200, GJL-250,GJL-300,EN-GJS-400, EN-GJS-500, EN-GJS-600 ve özel istek üzerine alaşımlı parçalardır.

Toplam 110 bin m² açık, 40 bin m² kapalı alana kurulmuş olan fabrika; metal ergitme, çeşitli kalıplama ve döküm hatları, kum hazırlama birimleri, maçahane, temizleme birimleri, tamamlama ve montaj birimleri, emaye hazırlama ve emayeleme üniteleri ile entegre bir tesistir.

1976 yılında toplam 1250 ton (yaklaşık 50 bin m² radyatör) ile üretime başlanmış ve buna 1982 yılında emayeli pik döküm küvet imalatı eklenmiştir. Bugünkü yıllık ergitme kapasitesi 40 bin tona ulaşmıştır. Halen 1 milyon m² radyatör, 150 bin adet emayeli pik döküm küvet ve 12 bin ton parça dökümü yapabilmekte ve yaklaşık 350 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Üretimlerimiz gelişmiş PLC kontrollü, hidrolik sıkıştırmalı kalıplama hatlarımız ve sahip olduğumuz makine parkında bilgisayar desteği ile güvenilir, hassas ve hızlı bir şekilde yapılmakta ve değişen teknolojilere uygun olarak geliştirilmektedir. Modern ekipman ve tecrübeli personelimiz ile hedefimiz; asla mevcut sistemle yetinmeyerek sürekli yatırımlarla daha kaliteli, daha hızlı, daha ucuz üretim gerçekleştirmektir.

Tesis, mevcut ileri teknoloji ve otomasyonu ile kendi ürünlerini nihai işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Yurtiçi satışlarının yani sıra nihai ürün olarak otomotiv, iş makinesi, tarım makineleri parçaları, ve benzeri birçok sektöre döküm parça ihracatı yapılmaktadır. Ayrıca emayeli pik döküm küvet ve pik döküm radyatör ihracatı mevcuttur.  İhraç yapılan ülkeler arasında başta Almanya, İngiltere, İtalya, Polonya, Macaristan, Amerika, Rusya, Tunus, Ürdün, Ukrayna, Mısır bulunmaktadır.

İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Mühendisi

Bilecik

28.05.2021

İş Tanımı


Elginkan Holding’ e bağlı  Elba Basınçlı Döküm Sanayi A.Ş. Odöksan Fabrikası'nda Bilecik lokasyonunda görevlendirilmek üzere İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Mühendisi arayışımız bulunmaktadır.

İş Güvenliği ve Çevre ile ilgili tüm kurumsal prosedürlerin oluşturulması ve geliştirilmesinin sağlanması,Risk analizlerinin yapılmasını, gerekli aksiyonların planlanmasını ve uygulanmasının takibinin yapılması,İş Güvenliği ve Çevre ile ilgili kurumsal tüm raporların oluşturulmasının ve geliştirilmesinin sağlanması,İş güvenliği ve Çevre yönetim sistemlerinin yasalara ve standartlara uygun olarak kurulması, performansların denetlenmesi, yönetilmesi ve geliştirilmesinin sağlanması,Çevre ve İş Güvenliği alanlarında  bir iç denetim sistemi kurulmasını ve uygulanmasının sağlanması,Şirket politika ve hedeflerine uygun olarak İş Güvenliği ve Çevre ile ilgili stratejinin, belirlenmesi ve yönetilmesi,Afet, kaza, yangın veya patlama gibi durumlar için acil durum planlarının hazırlanmasını sağlamak, periyodik olarak eğitimleri ve tatbikatları yaptırmak, acil durum planı doğrultusunda hareket edilmesini sağlamak,İşyeri İş Güvenliği ve Çevre Yönetim Temsilcisi olarak gerekli aksiyonları almak.

Aranan Nitelikler


  • Tercihen en az B grubu İş Sağlığı Güvenliği sertifikasına sahip,
  • üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmak,
  • İş sağlığı ve güvenliği mevzuatları ve kanunların İSG ile ilgili uygulamaları ile OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri hakkında bilgi sahibi olan,
  • Tercihen en az 3 yıllık İ.S.G, ve Çevre tecrübesine sahip olan,Çevre mevzuatları ile 14001 Çevre Yönetim Sistemi hakkında bilgi sahibi olan,
  • Güçlü planlama, takip, koordinasyon yetenekleri gelişmiş,MS Office programlarını etkin kullanabilen,
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olan,
  • Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip olan,Tercihen iyi derece İngilizce bilen eleman arayışımız bulunmaktadır.
Pozisyon Seviyesi: Uzman
Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
Çalışma Yeri: Bilecik
Deneyim Süresi: 3 - 9
Son Başvuru Tarihi: 21.11.2022