Muhasebe Memuru - ELSEL GAZ ARMATÜRLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (İstanbul)

CV gönderirken dosya isminde türkçe karakter, boşluk ve özel karakter olmayacak şekilde gönderilmelidir.

ELSEL GAZ ARMATÜRLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Üretim

DOĞALGAZ ÖLÇÜMÜ VE DEĞERLENDİRMELERİNDE AKILLI, DOĞRU, GÜVENİLİR, SON TEKNOLOJİNİN UYGULAYICISI

ELSEL Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, kurulduğu 1973 yılından bu yana Gaz Sektörünün içinde bulunarak, çalışmalarını 1990 lı yılların başından itibaren hareketlenen doğalgaz uygulamalarında, ana eleman olan Sayaçlar üzerinde yoğunlaştırmış ve bu alanda dünya lideri Elster Grubu bünyesindeki Kromschroeder Firması ile işbirliği yaparak sayaç üretimine başlamıştır.

Sektörün gelişimine yön veren ve alanında önde gelen kuruluşlardan biri olan Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., işbirliği yapmış olduğu Alman Elster Grubunun da katkıları ile daima dünyadaki son teknolojileri yurdumuzda uygulamaya koymuş, üretimini yaptığı E.C.A. ve ithalatını yaptığı ELSTER markalı ürünlerle doğru ve güvenilir gaz ölçümü, bilgi toplama, değerlendirme ve iletme ekipmaları alanında tüm talepleri karşılamayı hedeflemiştir.

1997 yılında, işbirliği yaptığı Elster Grubu ile ortaklık anlaşması yaparak bu işbirliğini teknolojik anlamda bir üst boyuta taşıyan Elsel A.Ş., bu tarihten sonra ülkemizin ısı ve tesisat armatürleri alanlarında en önde gelen kuruluşlarından ELGİNKAN HOLDİNG ve gaz ölçüm teknolojileri alanında dünya lideri ELSTER ortak kuruluşu olarak sektörde en öndeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Gaz pazarının ölçme amaçlı ihtiyaç duyduğu, faturalamaya esas ölçümde kullanılan E.C.A. markalı Körüklü Sayaçlar ve Ön Ödemeli Elektronik Sayaçlar, ELSTER markalı Türbinmetreler, Rotarymetreler ve tesis içi veya kontrol amaçlı ölçüm için kullanılan Quantometreler ve Ultrasonik Sayaçlar, ölçüm değerlerindeki hataları gideren ve haberleşmeyi sağlayan Korrektörler ve Akış Bilgisayarları, Gaz Kromatografları, test ve ayar istasyonları ile laboratuar sayaçları, düşük ve orta basınç regülatörler Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin müşteri hizmetine sunduğu ana ürün gruplarını oluşturmaktadır.

Özellikle, yıllardır üretimi yapılmakta olan E.C.A. markalı Elektronik Ön Ödemeli Sayaçların, son pazar talepleri doğrultusunda geliştirilmiş olan versiyonu ve SMS-GPRS-RF bazlı tek ve iki yönlü haberleşmeyi sağlayan, önümüzdeki yılların ürünü olarak değerlendirebileceğimiz tipleri teknolojik anlamdaki çalışmaların bir göstergesi niteliğindedir.

Ayrıca Alman ortağımızın teknik desteği ile ürün gamımızın içine katılan, körüklü sayaçlarda sıcaklık değişimlerinin etkisini gideren TC (Temperature Compensation ) özellikli sayaçlar sahip olduğumuz teknolojik olanaklar arasındadır.

TS-ISO-EN 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahip olan Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret AŞ üretimini ve satışını yaptığı tüm ürünleri, ülke ve dünya lideri olmanın sorumluluğu çerçevesinde, uluslararası standardların gereğini yerine getirmekte, hizmetlerini MID 2004/22/AT TS EN ISO/IEC17025, ISO 14001 ve ISO18001 belgelerine sahip olarak müşterilerine sunmaktadır. Bu alandaki Metrolojik gelişmeleri yakından takip eden Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., her türlü yeniliğe ve değişime hazır yapısı ile sürekli daha kaliteliyi sunma çabasınında en önde bulunan yerini korumaya devam edecektir.

Muhasebe Memuru

İstanbul

07.06.2021

İş Tanımı


Elginkan Holding'e bağlı İstanbul Kartal'da bulunan, ELSEL GAZ ARMATÜRLERİ SANAYİ VE TİC. A.Ş.'de görevlendirilmek üzere Muhasebe Memuru alınacaktır.

 • Aylık muhasebe kapanış sürecine uygun muhasebe işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Yurtiçi / yurtdışı masraf beyanlarının muhasebeleştirilmesi
 • Çek Senet / Kasa Banka Muhasebe kayıtlarının yapılması
 • Alış ve Satış Faturalarının girilmesi
 • Aylık Vergi beyannameleri ve BA / BS Formları hazırlanması
 • Aylık mizan kontrollerinin, hesap mutabakatlarının yapılması
 • İthalat girişlerinin ve dosya kapatma işlemlerinin yapılması
 • E-fatura, E-arşiv, E-defter uygulamalarına hakim olunması 
 • Beyanname süreçleri ve dönem sonu işlemlerinin Mali işler Müdürü ile koordineli olarak yürütülmesi
 • Personel bordro ve SGK bildirgelerinin hazırlanması ve verilmesi

Aranan Nitelikler


 • 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin, ilgili bölümlerinden mezun (Örgün Öğretim) 
 • Muhasebe konusunda en az 5 yıl tecrübesi olan
 • Genel muhasebe sistemi işleyişi, tek düzen hesap planına, vergi mevzuatı ve uygulamalarına hâkim ve tercihen SMMM belgesi olan, 
 • MS Office ve Tercihen SAP programı bilen
 • Tercihen İngilizce bilen
 • Anadolu yakasında ikamet eden (Kadıköy-Pendik istikameti)
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmayan
 • Muhasebe Memuru alınacaktır
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
Çalışma Yeri: İstanbul
Deneyim Süresi: 5 - 10
Son Başvuru Tarihi: 07.06.2022