Sevkiyat Memuru - ELMOR TESİSAT MALZEMESİ TİCARET A.Ş. (İstanbul-Avrupa)

CV gönderirken dosya isminde türkçe karakter, boşluk ve özel karakter olmayacak şekilde gönderilmelidir.

ELMOR TESİSAT MALZEMESİ TİCARET A.Ş. - Yapı İnşaat
ELMOR A.Ş.; tüm Türkiye’de yaygın satış ağı ile E.C.A markasında yapı sektörünün lideri olmaya devam ediyor. SEREL markası ile sektöre en farklı tasarımları sunarken liderlik misyonuna hızla yaklaşıyor. 
 
ELMOR A.Ş, 1955 yılında kurulmuş ve 1962 yılından itibaren de Elginkan Topluluğu’nun ürettiği armatürler ve seramik sağlık gereçleri, valfler, küvetler ve banyo mobilyalarının satış-pazarlama faaliyetlerini yürütüyor. Misyonunu topluma hizmet sunmak ve bünyesinde bulunan Elginkan Vakfı’na fon yaratmak amacı olarak belirleyen ve bilgi teknolojilerinin en etkin kullanılışı ile tüm ürün ve hizmetlerinde kalitesini artırarak ilerlemeyi hedefliyor.
 
Kurulduğu günden bugüne “Yıllarca Beraber”lik ilkesiyle çalışan ELMOR ‘Hizmette Kalite’ felsefesiyle her geçen gün kendini yeniliyor. ELMOR ürün grupları içerisinde yer alan E.C.A ve SEREL markalarının satışını gerçekleştirmekte ve 62 yıldır ülkemizde yaşam kalitesini artıran ürünlere imza atıyor.  
 
ELMOR, yapı sektöründe ıslak mekanlarda kullanılan malzemelerin Türkiye içinde ticaret ve pazarlama tekniklerinin gelişimine öncülük ediyor. Yapı malzemeleri sektöründe, sektörün dinamiklerini belirleyen bir rol üstlenmek ile beraber ELMOR, E.C.A. armatürleri ve E.C.A. teknik ürünleri (valfler) armatür pazar liderliğini de gururla taşıyor. ELMOR  aynı zamanda faaliyet gösterdiği sektörde düzenli bayilik modelinin ve çalışma sisteminin de yaratıcısı.
 
ELMOR’un ürün grupları, E.C.A, AR ve YAK markalı Krome Armatürler ve Banyo Aksesuarları, E.C.A markalı Teknik Ürünler (valfler), SEREL ve ARSEL markalı Seramik Sağlık Gereçleri, SEREL Karo Seramikleri, Spil SEREL markalı Banyo Mobilyaları ve Serel Acrylic markalı Akrilik Küvetlerdir. 2011 yılında ürünlerine SEREL Aksesuar markalı ürünleri de kattı. Bu ürünlerin pazarlaması, şirketin İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Bursa, Adana ve Antalya bölge müdürlükleri ve şefliklerine bağlı satış temsilcilikleri ile, Türkiye’nin tüm şehirlerinde 450 adet yetkili satıcısı aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bayileri ve diğer tüm satış noktaları ile sektör liderliğini taşırken en önemli ilkesi olan ‘Kalite’den ödün vermeden sektöre yeni teknoloji ve tasarımları taşıması ile de rakipleri tarafından her zaman saygı duyulan duruşunu koruyor.
 
ELMOR, yapı sektörünün ilk su tasarruflu batarya serisi, ilk ve sadece SEREL’de uygulanan ‘Pürüzsüz Yüzey Teknolojisi’ni de pazara tanıttı. 2012 yılı itibariyle yeni ürün ve teknolojileri üreticileri ile gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları ile piyasaya sunan ELMOR bundan sonraki yıllarda da liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.
 
ELMOR, yenilikçi, dinamik marka imajını artırmak, nihai tüketiciyi satış noktasına yönlendirmek ve sektör profesyonelleri tarafından tercih edilen marka olunması, yeni ürünlerin pazara tanıtılması için  planlı iletişim çalışmaları yaptı. İletişim çalışmalarında profesyonel kitlelere yönelik sponsorluklar, fuar aktiviteleri, satış ve reklam kampanyaları gerçekleştirildi. Türkiye’nin sektörde önemli rol oynayan bölgelerde ‘Profesyoneller Buluşmaları’ ile bölgenin profesyonellerinin bir araya getiriliyor.
Ayrıca Elmor, mimarlar tarafından üye olunan dernek ve odaların gerçekleştirdiği aktivitelere sponsor oluyor. 
 
E.C.A. ve SEREL markalarının nihai tüketicilere ve sektörün profesyonellerine satışını gerçekleştirmek üzere mağazacılık faaliyetleri için ELMOR Plus mağazalarının açılmasına başlandı. 2007 yılında Ankara ile başlayan Elmor Plus mağazalarını 2008 yılında Antalya ve 2009 yılında da İstanbul mağazaları takip etti. 2013 yılında E.C.A. ve SEREL ürün yelpazesinin büyük bir kısmını bünyesinde bulunduran dördüncü ve 1100 m2. genişliğindeki İzmir Elmor Plus mağazası hayata geçirildi.
 

ELMOR, yenilikçi dinamik marka imajını arttırmak, nihai tüketiciyi satış noktasına yönlendirmek ve sektör profesyonelleri tarafından tercih edilen marka olunması, ve yeni ürünlerin pazara tanıtılması için planlı iletişim çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Sevkiyat Memuru

İstanbul-Avrupa

18.03.2022

İş Tanımı


Türkiye'nin en büyük gruplarından Elginkan Topluluğu şirketlerinden Elmor Tesisat Malzemesi Ticaret A.Ş. Şirketimizde; Sevkiyat Memuru olarak görev alacak personel arayışımız bulunmaktadır. 

 • Özel mamullerin siparişlerini üreticiye açmak ve açılan siparişlerin takibini yapmak,
 • Sevk ve nakil programlarını çalıştırmak,
 • Mamul sevk emirlerini düzenli olarak Elmor Depolarına ve konsinye çalışılan üretici firmalara bildirmek,
 • Konsinye çalışılan üreticiler ile ilgili olarak sevkiyatı gerçekleşen mamullerin üretici firma tarafından çekilen sevk emri ve irsaliye bildirim tablolarına istinaden faturalaşmasını sağlamak,
 • Üretici firmadan günlük olarak stokları almak,
 • Talimat verildiğinde bölge siparişlerini onay alarak girmek,
 • Tüm sevkiyatları periyodik olarak adreslerine ulaşıncaya kadar takip etmek,
 • Sevkiyata ait periyodik raporların çıkartılması ve ilgililere dağıtılmasını sağlamak,
 • Konsinye çalışılan üreticiden alınacak mamulleri tespit ederek siparişini açmak,
 • Özel ambardan sevk edilecek adetsel mamullerin siparişini girmek,
 • Ay sonu depolarla sevk emri mutabakatı yapmak,
 • Satış faturalarının basılmalarını ve gerekli durumlarda iptal edilmelerini sağlamak, teslim-icmal listelerine göre Muhasebe ve İdari İşler Müdürlüğüne teslimini sağlamak.

Aranan Nitelikler


 • Üniversite mezunu (Örgün Eğitim Tercih sebebidir),
 • MS Office ve Mesleki bilgisayar yazılımlarını etkin düzeyde kullanabilen,
 • Tercihen SAP ticari yazılım paketi bilgisine sahip,  .       
 • Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,
 • Benzer pozisyonda 2 yıl deneyimli,
 • Dürüst,dikkatli,titiz,planlı,raporlama becerisi gelişmiş,sorumluluk sahibi ve hedef-sonuç odaklı
 • Ekip çalışmasına uygun,sözlü iletişim yeteneği olan,

Pozisyon Seviyesi: Eleman
Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
Çalışma Yeri: İstanbul-Avrupa
Deneyim Süresi: 2 - 3
Son Başvuru Tarihi: 18.03.2023