Muhasebe Elemanı - VALFSEL ARMATÜR SANAYİ A.Ş. (Manisa)

CV gönderirken dosya isminde türkçe karakter, boşluk ve özel karakter olmayacak şekilde gönderilmelidir.

VALFSEL ARMATÜR SANAYİ A.Ş. - Üretim

Temeli 1957 yılında E.C.A. Pres Döküm Sanayi Ltd. Şti. olarak atılmış olan şirket, Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. olarak 1978 yılında İstanbul Samandıra' da faaliyetine başlamıştır.

E.C.A. markası ile üretilen armatürlerin gördüğü yoğun talebi karşılayabilmek ve Valfsel' in değişmez anlayışı olarak belirlenmiş olan “ileri teknoloji ile en üstün kaliteyi üretmek” için gerekli görülen yeni yatırımlar tamamlanarak 1992 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Manisa Fabrikası Şirket bünyesine ilave edilmiştir. Diğer yandan 1972 yılından beri Edirne' de faaliyette olan Eltor A.Ş.' de üretimde eşgüdümün ve kalitede birliğin sağlanması için 1994 yılında Valfsel A.Ş. bünyesine dahil edilerek entegrasyon tamamlanmıştır. Maliyetlerin etkin kontrolü, planlama ve araştırma-geliştirme etkinliğini arttırmak amacıyla Samandıra fabrikası 1995 yılında Edirne fabrikası ise 2000 yılında Manisa' ya taşınmış ve şirketin tüm kaynaklarının optimum şekilde kullanılması sağlanmıştır.

Bugün Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. toplam 62,281 m2 alan içinde yer alan 20,547 m2 kapalı alanda 2 fabrika ile, yıllık 4,980 ton pirinç mamulü işleyerek 4,200,000 adet armatür, iç mekanizma, sifon ve tamamlayıcı ürün üretimi gerçekleştirmektedir.

Şirketin ana ürün gamı, Tek ve Çift Kumandalı armatürler, Teknolojik armatürler ve tamamlayıcı ürünlerden oluşmaktadır.

Valfsel yüksek kapasitesi yanında, Tasarım aşamasından başlayarak Döküm, Dövme, Çok Milli Otomat, Çok İstasyonlu İşleme, Polisaj ve Yüzey Kaplama ve nihayet Montaj Üniteleri de dikkate alınınca dünyadaki sayılı komple tesisler arasında yer almaktadır.

Şirketin yurtiçi ve yurtdışı satışları yine birer Elginkan Topluluğu şirketi olan Elmor A.Ş. ve Eleks A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir. Yurtiçinde %40 pazar payına sahip olan şirketin ihracat yaptığı ülkelerin başında A.B.D., Almanya, İngiltere, Rusya, Avusturalya, Yeni Zelanda, Kuzey Afrika Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkeleri gelmektedir. Satış sonrası müşteri hizmetleri topluluk şirketi olan Emar A.Ş.'nin yurtiçindeki 257 yetkili servisi vasıtasıyla yürütülmektedir.

VALFSEL, geliştirdiği özgün fikirlerle Türkiye’de, sektördeki en çok patent, faydalı model ve tasarım tesciline sahiptir. Bu özelliklerle Türk armatür sektörünün gelişmesine öncülük etmektedir. Şirketin armatürde yürüttüğü pek çok Ar-Ge çalışması Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEP) tarafından desteklenmektedir. Bu destek aynı zaman da VALFSEL’in yeni ve farklı fikirleri hayata geçirdiğinin bir göstergesidir. Genel harcamalar içinde Ar-ge harcamaları payının giderek arttığı VALFSEL’de, son verilere göre 100’ü aşkın tasarım tescilli ürün, yurt içi ve yurtdışındaki başvurularla birlikte 24 adet patent ve faydalı modeli bulunmaktadır. Tasarım alanında yaptığı atılımlarda gündeme gelen Valfsel, ulusal ve uluslararası alanda aldığı tasarım ödülleriyle markasının gücüne güç katmaktadır.

Muhasebe Elemanı

Manisa

01.04.2022

İş Tanımı


 1. Mali ve İdari İşler Müdürü’nün talimatları doğrultusunda kanun ve yönetmeliklere uygun olarak işleri yürütmek.
 2. Muhasebe kayıtlarını muntazam tutmak ve bilgisayara girişlerini yapmak.
 3. Aylık mizanları, üç aylık dönem bilançolarını çıkarmak, kar-zarar tabloları uygulamak.
 4. Yıllık bütçe çalışmalarını fiilen hazırlamak, yıl içinde fiili durumlarla mukayese yapmak.
 5. Fabrika sorumluluğunda olan; resmi dairelere verilecek her türlü evrak ve yazışmaları takip etmek ve zamanında verilmesini sağlamak.
 6. Fabrika işlerini yakından takip etmek, fabrika menfaatlerini korumak. Her türlü nakit ve kıymetli evrakı takip etmek, emniyetini sağlamak.
 7. Haftalık ödeme planını sistemden alarak Mali ve İdari İşler Müdürünün belirleyeceği plan üzerinden ödeme talimatları hazırlamak, muhasebe kaydını yapmak

Aranan Nitelikler


 • Üniversitelerin İktisadi İdari Bilimler (İşletme, İktisat, Maliye) bölümlerinden mezun,
 • SAP Programı aktif kullanabilen
 • Muhasebe uygulamaları konusunda minimum 3 yıl tecrübeli,
 • Tercihen Sanayii Üretim Şirketi Deneyimi olan,
 • Mali mevzuata, vergi mevzuatına, tek düzen hesap planına hakim,
 • Plan, fiili maliyet çalışmalarını takip ve kontrol etmek,
 • E-defter, e-fatura ve E irsaliye uygulamalarına hakim,
 • Raporlama ve analiz yapabilen,
 • MS Office Programlarını kullanabilen,
 • İthalat ve İhracat mevzuatlarına hakim,
 • Analitik bakış açısına sahip,
 • Takım çalışmasına yatkın ve öğrenme hedefi olan,,
 • Manisa ‘da ikametgâh eden/ edebilecek olan
 • Adaylar aranmaktadır.
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
Çalışma Yeri: Manisa
Deneyim Süresi: 3 - 4
Son Başvuru Tarihi: 01.04.2023